II Spotkanie Polishanglers – rzeka Severn

II Spotkanie Polishanglers – rzeka Severn

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
0 470

Tak naprawdę niewiele czasu upłyneło od pierwszego spotkania a my już jesteśmy po drugim zjeździe Polishanglersów. Tym razem spotkaliśmy sie na zachodzie Anglii nad rzeką Severn, gdzie naszym wędkarskim celem była brzana.

 Zacząć należałoby od podziękowań osobie, która wzięła na siebie większość spraw organizacyjnych i znalazła doskonałe miejsce na spotkanie – wielkie dzięki Wiktor! Jak to zwykle bywa przy różnego rodzaju wspólnym ustalaniu spraw na forum długo nie mogliśmy dojść do porozumienia w sprawie miejsca spotkania jednak Wiktor spisał się znakomicie i wybór padł na doskonałą miejscówkę z możliwościa biwakowania w okolicach miejscowości Shrewsbury. Miejsce było niezwyle dogodne z dojazdem do rzeki, więc nie trzeba było taszczyć tobołów z parkingu. Na miejscu mieliśmy też możliwość rozpalenia grilla a bliskie sąsiedztwo pubu, wktórym można było kupić coś do jedzenia było jeszcze jednym atutem opisywanego miejsca.

 

 

 

 

Jak już wspomniałem wyżej wędkarskim celem spotkania była brzana i Severn na odcinku, na którym łowiliśmy ma właśnie charkter typowej rzeki brzanowej. Oprócz brzany wystepuje tam też w dużej ilości kleń, ponadto szczupak oraz w mniejszych ilościach kilka innych gatunków. Spotkanie odbyło się w dniach 4-6 września bieżacego roku i zgromadziło naprawdę sporą grupę forumowiczów. Jako pierwsi na miejsce dotarli Pikeangler i Hunter i rozbili swój obóz w bezpośrednim sąsiedztwie mostu.

 

 

 

 

Wybór miejscówki okazał sie trafny i Hunter mógł się cieszyć ze swojej pierwszej brzany już w nocy z piątku na sobotę.

 

 

Nie było to jedyne brzanowe branie – w sobotę na końcu zestawu pojawia się druga brzana, było też kilka straconych ryb z powodu złośliwych zaczepów.

 

 

W ciągu dnia zjawiają się inni użytkownicy i robi się coraz bardziej towarzysko. Nie oznacza to bynajmniej, że zaprzestajemy łowić. Padają kolejne ryby – tym razem klenie.

 

 

Rado łowi klenia na mielonkę.

 

Chub skusił tego pięknego klenia na białe robaki.

 

W tym miejscu trzeba powiedzieć, że brania nie były najlepsze, podniesiony stan wody, która miała kolor kawy z mlekiem zapewne wpłynął na słabe żerowanie ryb i wyniki wędkarskie.

W czasie, gdy jedni zawzięcie szykują zestawy na wieczorne łowienie…

 

Inni oddają się dyskusji…

 

 

Wieczorem na gumkę zostaje złowiony średniej wielkości szczupak.

 

A rozmowy toczyły się dalej.

 

Chub był ewidentnie wyluzowany…

 

 

Rozmowy przeciągnęły się do późnych godzin nocnych. Nie wszyscy brali udział w żywej ogólno-wędkarskiej dyskusji, część użytkowników skupiła się w 100% na łowieniu ryb, te jednak zaprzestały współpracowac kompletnie. 

 

Rano przy śniadaniu duskusja trwała dalej…

 

Niektórzy potrzebowali troche więcej odpoczynku…

 

Sniadanie było wyjątkowo delikatne…

 

W niedzielne południe większość użytkowników zaczęła rozjeżdżać się do domów.

 

Podsumowując, pomimo słabych brań spotkanie było wyjątkowo udane. Miło było poznać się w rzeczywistości i porozmawiać o naszej pasji bez pośrednictwa internetu, który nie daje takich możliwości komunikacji jak to ma miejsce w prawdziwej rozmowie na żywo. Zadowolenie ze spotkania było wypisane na twarzy użytkowników.

 

A oto niepełna ekipa Polishanglersów, która wzięła udział w drugim spotkani.

 

W spotkaniu udział wzięli: Pikeangler, Krycek, Rbk1980, Hunter, Rado, Chub, Woblerus, Admin, Chef, ShivaNaziKiller, Rafik11031983, Hunter28, TOMI1

 

Chciałbym ze swojej strony jeszcze raz podziękowć Wiktorowi oraz wszystkim uczestnikom za przybycie i świetną atmosferę na spotkaniu.  Jednocześnie chciałbym poinformować o III spotkaniu, które jest planowane na świetnym szczupakowym łowisku Blenheim Reservoir w listopadzie bieżącego roku – chętnych zapraszam na forum po więcej szczegółów i wpisanie się na listę uczestników. Do zobaczenia po raz kolejny!

 

Relację przygotował: Artur Brzozowski
Zdjęcia: Polishanglers.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź