Aktualności

0 409

spotkanie_karpioweOd kilku miesięcy były próby zorganizowania spotkania, które miało by mieć charakter spawikowo-gruntowy. Wcześniejsze niestety nie powiodły się dlatego z lekkim niepokojem postanowiłem się tym zająć. Po wymianie kilku prywatnych wiadomości, napisałem post na głównym forum. Odzew nawet mnie zaskoczył. Ilość chętnych cały czas rosła więc przyszła pora coś zarezerwować.

0 500

17-18 lipca ubiegego roku w kompleksie wędkarskim CUDMORE FISHERIES hrabstwo Staffordshire, kraina deszczowców (UK) zorganizowano festiwal wędkarski (taki dzień strażaka w Polsce;)) Trwająca 2 dni impreza zgromadziła kilka tysięcy pasjonatów tego sportu, dla których organizatorzy przygotowali wiele atrakcji.

0 278

W dniach 10-11 lipca bieżącego roku miało miejsce kolejne już spotkanie użytkowników forum polishanglers.com. Po raz kolejny Wiktor podjął się organizacji imprezy integracyjnej stawiając sobie za cel umożliwienie złowienia brzany wszystkim, którzy nie mieli jak dotąd szczęścia walczyć z królową rzek. Na miejsce spotkania wytypował rzekę Severn w pobliżu miejscowości Atcham.

0 12033

Sprawa nielegalnego importu żywych ryb wydaje się wzbudzać więcej zainteresowania, prowokować więcej komentarzy i hipokryzji niz każdy inny aspekt wędkarstwa. Każdy wydaje się mieć coś do powiedzenia w tym temacie. Wiele osób spoglada na sprawę importu ryb jak na coś co stanowi duże zagrożenie i powinno zostać zaprzestane. Inni uważaja, iż sprowadzane ryby powinny być trzmane w zamkniętych licencjonowanych zbiornikach. Media są często niejdnoznaczne w swoim poglądzie na sprawę importu ryb, w jednej chwili walcząc zaciekle przeciwko niemu, a chwilę później patrzą na sprawę niezbyt krytycznie.

0 266

Zandermania to doroczne towarzyskie zawody spinningowe, które organizuje Gary Palmer – pasjonat i popularyzator łowienia sandaczy UK. Na spotkanie przyjechała nieco ponad dwudziesto osobowa grupa wędkarzy w tym kilku użykowników naszego forum (GerryT, Greg GT500, hunter, hunter28 oraz niżej podpisany).

0 324

Pomysł zebrania kilku wędkarzy nad Grand Union Canal w Londynie chodził mi już po głowie od dłuższego czasu. Jest kilku kolegów, którzy stawiają tu swoje pierwsze wędkarskie kroki. Ja sam po przeprowadzce z Tunbridge Wells do Londynu znalazłem nad tą właśnie wodą swoje ukojenie i odskocznię od codziennych obowiązków.