Featured
Featured posts

0 618

Miniony sezon cały się skomplikował a to za sprawą ilości deszczów, które nawiedziły Anglię. Tamiza niosła wysoką i brudną wodę. O szczupakach na muchę mogłem zapomnieć. Jeziora zaś oblepione były wędkarzami. Jadę zbadać sytuację nad niewielką klubową rzeczką. Woda jest wysoka, lekko trącona, ale to jest wyjście z beznadziejnej sytuacji. Problem rozwikłany i wszystko od nowa nabiera sensu.
 

0 1778

Jakiś czas już nosiłem się z zamiarem ukręcenia kilku kogutów i sprawdzenia jak reagują na nie ryby. Jako że sprzęt do kręcenia much oraz jakieś doświadczenie w tejże materii już mam, kręcenie kogutów powinno być dziecinnie proste.

1 2089

W tym sezonie rozpocząłem moją przygodę z wędkarstwem muchowym. Jako, że przypadkowo natknąłem się na książkę Barrego Reynoldsa o łowieniu szczupaków tą metodą, od razu dostałem jak obuchem w głowę. Przecież ja uwielbiam łowić szczupaki, więc czemu by nie spróbować zapolować na esoxy z muchą?

 

 

0 2767

Wędkarstwo karpiowe od wielu lat cieszy się w UK niesłabnąca popularnością . Kraj ten jest kolebka nowoczesnego wędkarstwa karpiowego i ojczyzną wielu najlepszych wędkarzy karpiowych. W Polsce obserwujemy w tym momencie gwałtowny wzrost popularności w połowie tej ryby i nic nie wskazuje na to aby miało się to zmienić.

0 5704

 Podczas mojej pierwszej wyprawy do Holandii w 2000r., Michel Huigevoort wprowadził mnie w tajniki sztuki łowienia sandaczy w pionie przy użyciu jigów. Od tego czasu nauczyłem się stosować tę technikę w moich lokalnych łowiskach na rzekach Severn i Avon.