Spinning

0 618

Miniony sezon cały się skomplikował a to za sprawą ilości deszczów, które nawiedziły Anglię. Tamiza niosła wysoką i brudną wodę. O szczupakach na muchę mogłem zapomnieć. Jeziora zaś oblepione były wędkarzami. Jadę zbadać sytuację nad niewielką klubową rzeczką. Woda jest wysoka, lekko trącona, ale to jest wyjście z beznadziejnej sytuacji. Problem rozwikłany i wszystko od nowa nabiera sensu.
 

0 1779

Jakiś czas już nosiłem się z zamiarem ukręcenia kilku kogutów i sprawdzenia jak reagują na nie ryby. Jako że sprzęt do kręcenia much oraz jakieś doświadczenie w tejże materii już mam, kręcenie kogutów powinno być dziecinnie proste.

0 1502

Lipiec i sierpień są gorącymi miesiącami, bo to przecież środek lata. W tym okresie, wielu spinningistów może łowić swoje ulubione gatunki ryb. Najciekawiej mają spinningiści rzeczni, którzy już w sierpniu mogą łowić praktycznie wszystkie gatunki drapieżników. Jednak jest pewna ryba, która często jest zapominana i pomijana przez wielu wędkarzy.  

 

0 2311

Lato. Dla części spinningistów to „stracony” okres. Rzeczywiście tak może być, bo część drapieżników nie żeruje zbyt aktywnie o tej porze roku. Ale jednak jest to okres, w którym warto zapolować na naprawdę „grubą” rybę.

0 461

Na pięknym  jeziorze Esthwaite (Lake District) od kilku lat rozgrywane są zawody spinningowe w łowieniu szczupaków, organizowane przez Lure Anglers Society. Jezioro to jest znane z dużych pstrągów oraz pięknych szczupaków, postanawiamy więc z Arturem, że zaprezentujemy ekipę Polishanglers i spróbujemy coś złowić.

0 401

Spinningowe ostatki     Tak się szczęśliwie złożyło, że wypadło mi kilka wolnych dni krótko przed sezonem zamkniętym na rzekach, które oczywiście postanowiłem wykorzystać na poszukiwaniu drapieżników ze spinningiem w dłoni.

0 1953

W każdym sklepie wędkarskim można kupić gotowe przypony na szczupaka – wychodzę z założenia, że jeżeli chcesz żeby coś było zrobione dobrze zrób to sam. Nie tylko mamy pewność co do wykonania, długości i użytych materiałów – zaoszczędzamy również pieniądze – gotowe przypony są stosunkowo drogie.

0 5704

 Podczas mojej pierwszej wyprawy do Holandii w 2000r., Michel Huigevoort wprowadził mnie w tajniki sztuki łowienia sandaczy w pionie przy użyciu jigów. Od tego czasu nauczyłem się stosować tę technikę w moich lokalnych łowiskach na rzekach Severn i Avon.